ТОП-7 розкішних парків Варшави + SECRET PARK

ТОП-7 розкішних парків Варшави + SECRET PARK

Читала в одному путівнику, що площа зелених насаджень складає майже 25% міської території Варшави. Зовсім непогано для урбанізованого мегаполісу!

Мені в цьому плані Варшава нагадує міні-Лондон або Нью-Йорк. Бетонні джунглі з зеленим серцем. Міста, де скляні хмарочоси гармонійно поєднуються з парками, у яких можна побачити білок і навіть павичів.

Зараз, коли до Варшави приходить розкішне бабино літо, з золотавим та рубіновим листям, настає ідеальний момент, щоб милуватися парками. Сідайте зручніше. Насолоджуйтеся улюбленим, ароматним чаєм або смачною кавою, а я тим часом вам розповім про мій особистий «хіт-парад» найкращих місцевих парків та скверів. А в кінці розповіді, розкажу про своє секретне, заховане від туристів місце.

№1. Вілянівський парк (Park Wilanowski)

Я помітила, що відвідування Вілянова туристи зазвичай відкладають у довгий ящик (скоріш усього через місце розташування – їхати туди десь хвилин тридцять від центру). Я все ж почну свою розповідь з цього парку, так як це абсолютний must-visit у Варшаві.

Вилянівський парк

Цей мальовничий куточок був літньою резиденцією Яна ІІІ Собеського. На його території стоїть гарний, майже іграшковий палац та знаходиться багато скульптур з живої огорожі, а також китайська альтанка.

Вілянів часто називають Варшавським Версалем. Поки я гуляла по території парку, чула, як гід порівнювала Вілянів з Палацем Сан-Сусі в Потсдамі.

Я була і у Версалі, і у Сан-Сусі. Можу сказати, що якщо ви бажаєте відвідати палацово-парковий комплекс, де ще немає навалу туристів, то Вілянів – відмінний вибір.

Відсутній непотрібний пафос: ні заборони на фотографування, ані галасливих екскурсоводів. Тільки Вілянів підходить для дійсно затишного, родинного пікніку у озера, з видом на королівський палац. І ще Вілянів − дуже accessible, знаходиться він у самій Варшаві, а не за містом, як багато палаців подібного типу.

Скажу вам ще більше. Головна особливість парку – це проведення різних культурних подій та масштабних масових гулянь. І все це проходить на території парку, уявляєте? Календар подій тут.

А про зимній Вілянів я ще напишу окремий пост.

Вилянівський парк

Вилянівський парк

Вилянівський парк

В теплий період року пальми та лимонні дерева з оранжереї Віляніва виставляють на території комплексу.

Вилянівський парк

Вилянівський парк

Поки я гуляла у парку, робила фото для блогу, пари молодят крадькома з´являлися в усіх кінцях цього затишного місця.

Молодята в Вілянівському парку

Для любителів водних прогулянок в парку діє прокат човнів.

Човен біля Вілянівського палацу

Поблизу озера стоїть така табличка. Роки, когда вода в річці Вісла «психувала» й виходила з своїх берегів.

 

№2. Сад, на даху бібліотеки у Варшавському університеті (ogród na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego).

Особливо красиво тут восени. Таємнича та романтична атмосфера створюється за допомогою золотавого та рубінового листя. Кращого місця для відпочинку після відвідування галасливого Центру Коперника не знайти.

Піднявшись сюди, гості милуються starówką і тихими водами Вісли. Прихильники екстремальних відчуттів можуть прогулятися вздовж містка над дахом, що зроблений з ідеально прозорого скла. До речі, через скло видно, як студенти працюють у бібліотеці.

Я люблю цей футуристичний сад та район навкруги нього (Powiśle) за те, що повітря наелектризоване молодіжним життям. Поряд безліч кафе, ресторанчиків, арт-галерей та набережна Вісли, де збираються yuccie (скорочення від англійської фрази «young urban creatives», «молоді креативні городяни»).

Сад, на даху бібліотеки у Варшавському університеті

Сад, на даху бібліотеки у Варшавському університеті

Сад, на даху бібліотеки у Варшавському університеті

Вхід у бібліотеку виглядає, як вертикально розташована клумба. Плющ оплітає фасад так рясно, що подекуди сягає самого даху.

Вхід в бібліотеку Варшавського університету

 

№3. Парк Лазенки Королівські (Łazienki Królewskie)

Мабуть, це – найбільш фотогенічний та популярний серед туристів парк Польщі. У парку розташований Палац на острові – архітектурний пам´ятник Варшави, зведений на штучному озері. Ви маєте можливість плавати на гондолах, годувати птахів, бачити сонячний годинник.

парк Лазенки

Парк Лазенки – це територія існування відгодованих, ручних білок (вони зацікавлені у вас настільки, наскільки маєте, чим їх пригостити) та неймовірно красивих і також люблячих добре поїсти павичів, які нікого не бояться та сміливо прогулюються уздовж алей.

Китайська алея

Китайська альтанка

До речі, у цьому році Королевський парк Лазенки облюбувала під час свого візиту до Варшави одна Королівська родина: Принц Вільям та Кейт Міддлтон. Впевнена, що вони чудово провели час, але не потрапили на головну подію Лазенек – концерти біля пам’ятника Шопену.

У теплу пору року в Лазенках проходять чарівні шопенівські концерти під відкритим небом. Сподіваюсь, ви туди точно потрапите. Афіша тут. Концерти безкоштовні.

Парк Лазенки

 

№4. Саксонський сад (Ogród Saski)

Один з самих маленьких парків Варшави, а у моєму особистому рейтингу – перший та найбільш обожнюваний. Цей парк і є моєю «маленькою перервою» у великому місті, коли ти весь день бігаєш, наче білка у колесі, а потім знаходиш хвилинку, щоб узяти чашечку кави na wynos, присісти на лавочку у зеленому парку та відпочити. Особливо принадно, коли це все відбувається у самому центрі великого міста.

Сад саксонський в Варшаві

Сад побудований у стилі барокко. А взагалі – ні. Чесно кажучи, не в курсі з приводу стилю (хай все ж таки буде барокко). Мене у цьому парку підкорили скульптурні ансамблі, фонтан, сонячний годинник, ігрова дитяча площадка та качечки. Разташований сад у серці міста – поряд з Великим театром. Так що, коли виникне потреба, то через 5 хвилин ви опинитесь у старому місті. У кінці парку є Могила Невідомого солдата – символ героїв, що загинули у всі часи, захищаючи Польщу. Я декілька разів потрапляла на зміну караулу (проводиться кожну годину). Пропоную вам пройтися за солдатами почесної варти, вони приведуть до Президентського палацу. Тобто, парк розкішний. Зараз вам покажу фотографії, завдяки яким ви його полюбите так само, як і я.

Саксонский сад

Фонтан в Саксонском Саду в Варшаве

Сад Саксонский в Варшаве

У вихідні дні парк заповнюють музики. Намагайтесь потрапити на безкоштовні концерти арфи. Грають різну музику: від класики до року. Прихильники фільму «Амелі» та музики до нього будуть у захваті!

концерт арфы в Саксонском саду

Мені, наприклад, у парках Варшави подобається ось така пам´ятка: як та чим годувати пташок. Виявляєш для себе стільки премудрості! Ви, наприклад, мали уяву про те, що качок небажано годувати хлібом? Я – ні.

памятка о правильном кормлении птиц в парках Варшавы

Могила Невідомого солдата, Варшава

Могила Неизвестного солдата в Варшаве

№5. Уяздовський парк (Park Ujazdowski)

На мій погляд, це − самий “паризький” парк Варшави. Чарівні містки через штучну водойму, стежки з щебеню, що звиваються між оповитими плющем деревами.

Розташований парк буквально через дорогу від Лазенек. Його історія сягає своїм корінням початку минулого століття. В якості місця заснування цього зеленого куточка була обрана площа, раніше використовувана для організації та проведення народних гулянь. Тут є майданчик для найменших відвідувачів. А найбільш цінною пам’яткою вважаються ваги, які без збоїв функціонують з 1912 року.

Уяздовский парк

У ставку сховався такий ось дракончик.

Осінь вже в дорозі. І каштани про це вже знають.

№6. Скаришевський парк (Park Skaryszewski)

Цей парк підійде для тих, хто говорить, що на Празі (район Варшави) немає нічого цікавого. Перший час, коли приїхала до Варшави, я жила на Празі і зараз відчуваю якісь сентименти до цього району. У всьому є своя унікальна краса. Чим цікава Варшавська Прага, я ще розповім в одному з наступних постів. Але зараз пропоную повернутися до парку.

Це місце − осередок древніх дерев, завдяки чому близько 30 років тому зелений куточок поповнив список пам’ятників старовини. Вважається ідеальним куточком для любителів активного природного відпочинку. У 2009 році парк був визнаний найкрасивішим парком Польщі та посів третє місце серед найкрасивіших парків Європи на конкурсі «Best Park». Так що, в парку є на що дивитися. Тут знайдуть для себе заняття шанувальники катання на роликах, велосипеді, катамарані, конях, байдарках.

№7. Щенсливицький парк (Park Szczęśliwicki)

Це, мабуть, самий спортивний парк Варшави. Якщо ви раптом опинилися в районі Охота, то zapraszam.

Складається парк з трьох частин: перша частина зроблена у вигляді просторого газону, на якому так приємно влаштувати пікнік в сонячний день. Я сюди часто приходжу після шопінгу в торговому центрі Blue City. Після шопінг-інтенсиву нічого не хочеться більше, ніж розтягнутися на травичці і побути на природі.

Центральна частина парку − вибір номер один для завзятих спортсменів. Тут знаходиться outdoor басейн, до речі, один з небагатьох, які є в Варшаві. На випадок, якщо ви захочете його відвідати, то вам сюди.

Ще тут є тенісний корт, футбольне поле, вело- та роликові доріжки, атракціони. У холодну пору пропонуються лижні траси, що дозволяє організувати активний відпочинок. Для тих, кому пощастило відвідати Варшаву сніжною зимою, інформація про гірку та лижну школу можна знайти на офіційній сторінці.

Я обіцяла в кінці невеличкий сюрприз.

Вважаю, що у великому місті у кожного має бути своє секретне, заховане від туристів місце. Те, у якому ви можете провести час наодинці з самим собою і морально відпочити. Там, де ви можете розслабитися і зробити reboot. У мене багато моїх секретних місць в Варшаві. Я пізніше ще повернуся до цієї теми, так як вона заслуговує окремого поста.

Сьогодні ділюся з вами своїм секретним парком.

Парк Щелецкий (Park Sielecki).

За Варшавським мірками парк крихітний, але дуже затишний. Мало хто тут його знає. Я і сама дізналася про парк лише через 4 роки життя в столиці.

Знаходиться на перетині вулиць Al. Sobieskiego і Hańczy. З дороги видно лише застарілий будинок. У нього, до речі, своя історія. У 90-ті роки, за адресою Собецький 100, перебував російський клубець, називався «Сотка». В домівці раніше мешкали співробітники російського посольства і працівники торгового представництва Росії в Польщі. Зараз, придивившись, можна побачити, що будинок покинутий і пустує вже багато років.

Уже за будинком вас чекає тихе, спокійне місце, де плавають качки. Ви можете просто розслабитися, полежавши на газоні і затишно пригрівшись на сонці.

Туристи зазвичай до парку не доходять, тому, якщо ви навідаєтесь сюди у будній день, може статися так, що єдиними живими істотами будете лише ви та качки. Хоча парк і не настільки ошатний, як приміром Лазенки, але може похвалитися декількома штучними озерами.

Озера цікаві тим, що мають довгасту форму і super cute містки.

Парк Щелецкий

Чи бачите людей на фото? А їх і не було.

Я часто ходжу в цей парк, особливо, коли мені потрібно так зване me-time. Хочеться відпочити від постійного руху і метушні. Головна чарівність парку − це він сам, тихий парк в галасливій столиці. Я бачила цей парк в різні пори року, і він весь час різний. Мені здається приємніше за все тут в березні-квітні, коли сніг майже розтанув, природа прокидається і повітря насичене ароматами талої води та бруньок, що поступово розкриваються.

Парк Щелецкий

 

У домівоках, що розташовані прямо на території парку або навколо, мешкають співробітники посольств різних країн. Про цей парк і всі його історії мені розповіла моя подружка-болгарка, яка якраз і живе поруч, в одному з таких будинків.

Для тих, хто не знайшов парк, лишаю детальну карту.

У Варшаві є ще ДУЖЕ багато парків, скверів і навіть чийсь приватний сад під будинком може бути шикарним. Відчуваю, що навіть ті ж самі парки в різні пори року заслуговують окремого посту на блозі.

Але тепер ваша черга. Напишіть, які парки, сквери ви полюбляєте в своєму районі і чим там можна зайнятися.

2 thoughts on “ТОП-7 розкішних парків Варшави + SECRET PARK

  1. Цікава стаття і гарні фото! Залишається лише дочекатися гарної погоди для прогулянок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *